Artykuły

Pierwszy rok działania Funduszu Pożyczkowego

Data: 2014-07-16 11:20:00

10 lipca 2014 r. odbyło się spotkanie podsumowujące efekty realizacji pilotażu Funduszu Pożyczkowego Wspierania Innowacji – unikatowego rozwiązania łączącego finansowanie udziałowe i dłużne innowacyjnych start-upów. W ocenie prezes PARP Bożeny Lublińskiej-Kasprzak Fundusz okazał się dużym sukcesem

więcej

Nawet 1 mln złotych na rozwój e-biznesu od Red Sky Starter

Data: 2014-06-20 10:26:00

Nawet o 1 mln zł będą mogli starać się pomysłodawcy innowacyjnych rozwiązań informatycznych współpracując z Technoparkiem Pomerania. Finansowanie nowatorskich projektów rozwijających e-usługi i produkty IT będzie możliwe dzięki funduszowi inwestycyjnemu „Red Sky Starter”. Porozumienie dotyczące  współpracy w zakresie finansowania szczecińskich firm Technopark zawarł z firmą Red Sky, która stworzyła fundusz. To kolejne wsparcie w zakresie pozyskiwania środków na rozwój działalności, jakie początkującym firmom technologicznym oferuje Technopark.

więcej

Horyzont 2020 - nowe możliwości dla małych i średnich firm - webinarium

Data: 2014-05-23 12:49:00

Krajowy Punkt Kontaktowy oraz Zespół Pomocy Publicznej PwC zapraszają do obejrzenia webinarium poświęconego programowi Horyzont 2020, w ramach którego będą mogły otrzymać wsparcie mali i średni przedsiębiorcy. Podczas webinarium zostaną omówione zasady ubiegania się o dotacje przez małe i średnie przedsiębiorstwa, w tym zakres wniosku, kryteria ocen czy podstawowe zasady wynikające z umowy o dofiansnowanie. Uczestnicy dowiedzą się także, jak działa portal informacyjny na przykładzie konkretnych tematów badaczych.

więcej

Prezentacja możliwości wsparcia innowacyjnych firm przez PARP w nowej perspektywie

Data: 2014-05-23 11:45:00

W dniach 13-14 maja 2014 r. odbyło się Warszawie IV Forum Młodych Przedsiębiorców "Młodzi Innowacyjni", którego Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości była partnerem. Celem tegorocznej edycji Forum był przegląd wybranych i dostępnych na polskim rynku form finansowania młodej przedsiębiorczości w nowej perspektywie oraz możliwości ułatwiających zakładania działalności gospodarczej młodym ludziom na podstawowym etapie oraz finansowanie młodej przedsiębiorczości. O instrumentach wdrażanych przez PARP opowiedziała prezes Bożena Lublińska-Kasprzak.

więcej

Formularz zgłaszania uwag