Web.gov.pl na Targach CeBIT 2014

W dniach 10-14 marca 2014 r. odbędzie się w Hanowerze kolejna edycja Targów CeBIT, poświęconych w tym roku idei Datability. Wśród wystawców największego festiwalu nowoczesnych technologii będzie można spotkać technologiczne start-upy, ale także dojrzałe firmy, zainteresowane przede wszystkim współpracą B2B. Nie zabraknie także firm i instytucji z Polski, w tym zespołu web.gov.pl, który będzie na bieżąco relacjonował przebieg najważniejszych imprez targowych, a także przeprowadzi przegląd najnowszych technologii i start-upów, których w tym roku ma być ponad 300.

Motto: Datability- Big Data czyni życie łatwiejszym

Tematem przewodnim tegorocznego CeBITu będzie Datability, czyli możliwość korzystania z dużych ilości danych - big data, w sposób zrównoważony i odpowiedzialny. W programie Targów będzie można znaleźć tematy związane z efektywnym wykorzystaniem big data, a także dyskusje na temat nowych możliwości przetwarzania informacji. Kolejnym ważnym tematem, jaki zostanie poruszony w marcu w Hanowerze będzie przyszłość mediów społecznościowych. Sektor social media w ostatnich latach rozwija się bardzo dynamicznie i nie sposób go pominąć w kontekście generowania wartości, a nawet rentowności, podobnie jak rynku mobile. W myśl idei "mobile first", rozwiązania mobilne będą kolejnym ważnym aspektem poszuszanym podczas konferencji, a także prezentowanym na stoiskach targowych kategorii Web&Mobile Solutions. Tematami, które są również ważne w rozwijającej się branży ICT są także cloud computing i przyszłość przetwarzania w chmurze, a także kwestie zaufania i bezpieczeństwa danych.

Prelegenci

Podczas pięciu dni odbędzie się na terenie Targów wiele konferencji tematycznych oraz wystąpień gości. Wśród najważniejszych, którzy odwiedzą Hanower znaleźli się: Steve Wozniak, współtwórca Apple; Jimmy Wales, współzałożyciel Wikipedii; Eugene Kaspersky, CEO Kaspersky Lab; Lars Fjeldsoe-Nielsen z Mobile Dropbox;  Boris Wolter z PayPal czy Stefan Zilch ze Spotify. Łącznie przewidziano udział ok. 100 prelegentów, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami w zaplanowanych konferencjach tematycznych. Nazwiska wszystkich prelegentów można znaleźć tu.

Kraj partnerski - Wielka Brytania

Krajem partnerskim tegorocznego CeBITu jest Wielka Brytania, która mimo kryzysu gospodarczego, odnotowuje stały wzrost sektora ICT. Rynek ten jest wart w Wielkiej Brytanii ok. 58 mld funtów i zatrudnia 1,3 mln pracowników, a także stwarza dobre warunki do inwestowania dla światowych firm technologicznych, takich jak Microsoft, SAP, Samsung Electronics czy Software AG. W Targach CeBIT 2014 planowany  jest udział ok. 150 wystawców z Wielkiej Brytanii, w tym najlepszych start-upów. Zobacz relację z Targów CeBIT 2013, których partnerem strategicznym była Polska.

Polskie stoisko

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Ministerstwem Gospodarki organizuje polskie stoisko na targach, na którym będą mogły się zaprezentować nasze firmy oraz instytucje. Ośrodek Enterprise Europe Network działający przy PARP prowadzi ponadto nabór firm, które chcą wziąć udział w giełdzie kooperacyjnej Future Match, odbywającej się co roku podczas Targów CeBIT. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tu. Informacje o udziale Polski w tegrocznej edycji Targów CeBIT można śledzić na stronie www.cebit.parp.gov.pl

W ramach polskiego stoiska będzie można także spotkać zespół web.gov.pl, oraz naszą redakcję, która będzie relacjonować dla czytelników web.gov.pl przebieg najważniejszych imprez targowych, a także dokona przeglądu nowinek technologicznych i najciekawszych start-upów, jakie zaprezentują się w marcu w Hanowerze. Już dziś zapraszamy do oglądania naszych relacji z CeBITu bezpośrednio na web.gov.pl.

Relacje z Targów CeBIT 2014

___ Wydrukuj
PODZIEL SIĘ:

Formularz zgłaszania uwag